Mavi Ekran web tasarım konusunda 16 yılı geride bırakmış bir şirkettir. Bursa web tasarım şirketleri arasında adını üst sıralara yazdırmayı başarmıştır. Hızlı, güçlü ve profesyonel alt yapısı ile Mavi Ekran Bursa web tasarım piyasasında önemli bir aktördür. Gelişen teknolojiyi iyi anlamış ve gerekli yatırımları zamanında yapmış bir firmayız.


Web tasarım, çoğunlukla görselliği ifade eden bir kavram olarak algılanır. Zira, web sitesi yapımını yani tasarım, yapı, teknoloji ve içerik olarak bir web sitesinin yayına hazır hale getirilmesini ifade etmektedir.

Standartlara Uygun
Web tasarım standartlarına uygun olarak çalışıyoruz. W3 standartlarınca hareket ediyoruz.
Kaliteli Tasarım
Sektör uygun ve ziyaretçilerin gözünü yormayacak ölçü / değere sahip siteler yapıyoruz.
Responsive
Tüm cihazlarda sorunsuz olarak çalışabilecek olan tasarımlar üretiyoruz.

Temiz Kodlama
  Siteyi ağır hale getirip hızı düşürecek her türlü kodlamadan uzat duruyoruz.

Web Tasarım Süreci: 4 Adımda Siteniz Hazır!

1- Araştırma ve Hazırlık

Müşterinin beklentileri nedir ve hazırlanacak sitenin içeriğinin ne yönde olacağına dair araştırma yaparak çalışmaya başlıyoruz. Sitenin hangi kullanıcı kitlesine hitap ettiği ve sitede nasıl bir aktivite olacağını belirliyoruz. Örneğin site sadece kurumsal olarak hazırlanıp iletişim için mi kullanılacak yoksa sitede bir kullanıcı aktivitesi de olacak mı gibi çeşitli sorular ile nasıl bir çalışma yapacağımıza daire görüşme yapıyoruz.

Sektör araştırması da yaparak rakiplerin ne gibi bir çalışma içinde olduğunu inceliyor, ayrıca sektörün yurt dışı rakiplerine de göz atıyoruz. Bu sayede firmanın rakipleri hakkında da yeterince bilgi sahibi olmaktayız.

2- Hedeflerin Belirlenmesi ve Ön Çalışma

Yapılan tüm araştırma ve müşteri ile yapılan görüşmeden sonra web sitesinin nasıl olacağına dair taslak çalışma ekibimizce hazırlanmış olur. Firmanın hedeflerini iyi anlayıp ihtiyaçlarını doğru analiz ettikten sonra ön çalışma yapıyor, böylece müşterinin hazırlanacak tasarım hakkında bilgi sahibi olmasını sağlıyoruz.

Web tasarım için gereken programlar ve yetenekli ekibimiz sayesinde müşteri hedeflerini anlamamız sadece dakikalar alıyor. Müşterinin nasıl bir tasarım ve içinde neler olmasını istediğini kayıt altına alıyoruz.

3- Tasarım Yapılması ve Testler

Şimdi tasarımı yapmaya başlıyor ve oluşan tüm sorunları düzeltiyoruz. Bu aşamada yerel olarak çalıştığımızdan site yayında değildir. O yüzden de gerekli müdahaleleri site hizmete girmeden yapmış oluyoruz. Masaüstü, mobil ve tablet gibi farklı cihazlarda testler yaparak inceliyoruz.

Web tasarım için gerekli olan web tasarım programları ve web tasarım uzmanı çalışanlarımız ile istenilen tasarımı kısa sürede hazır ediyoruz. Gerekli düzenlemeler ve sitenin çalışma durumunu inceliyoruz. Ayrıca SEO açısından da önemli olan site hızı konusuna aşırı derecede dikkat etmekteyiz. Minimum kod ve dosya ile tasarımı hazırlıyoruz.

4- Teslimat ve Revizeler

Hazırladığımız tasarımı müşteri ile beraber inceleyerek gerekli olan revizeleri not alıp, kısa sürede düzenliyoruz. Bu sayede de müşterinin istediği web site eksiksiz ve tam olarak hazırlanmış oluyor. Tüm bu süreç zarfında müşteri ile iletişimimizi kayıp etmeyip güven içinde tutuyoruz.

Web tasarımı hazırlayıp yayınlayarak müşterimize teslim ediyoruz. Müşterinin kullanabilmesi için hazırladığımız kolay kullanımlı yönetici paneli de tasarıma entegre olarak teslim edilir. Bu sayede müşteri istediği zaman site üzerinde ekleme, çıkarma ya da düzenleme yapabilir.